Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації допустив швейцарську компанію Stadler Bussnang AG до участі в торгах за право поставки 18 низькопідлогових трисекційних трамваїв у Дніпро та Кривий Ріг на 1,2 млрд грн. Про це пише GMK Center, посилаючись на інформацію у системі Prozorro.

Раніше заявку на участь в аукціоні подали чотири компанії: ТОВ «Татра-Південь», ТОВ «Торговий дім УКВЗ-Україна», ТОВ «БКМ-Україна» та Stadler Bussnang AG. На етапі перекваліфікації торгів Дніпропетровська ОДА відхилила заявку швейцарської компанії та «БКМ-Україна».

Тендерну пропозицію швейцарської Stadler відхилили через невідповідність умовам тендерної документації. При цьому замовник зазначив, що компанія в обумовлений термін не усунула виявлені ним невідповідності.

Після цього Stadler оскаржив в АМКУ рішення Дніпропетровської ОДА щодо недопуску її до торгів. Компанія надала пояснення щодо зазначених невідповідностей. За її словами, замовник порушив право «на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції».

АМКУ визнав рішення Дніпропетровської ОДА щодо усунення компанії від участі у торгах необґрунтованим. Після цього її допустили до аукціону, запланованого на 10 лютого.

У листопаді 2021 року Дніпроперовська ОДА оголосила тендер на закупівлю 18 трамваїв загальною вартістю 1,2 млрд грн, які виділено з Дорожнього фонду. Аукціон з вибору постачальника призначили на 11 січня 2022 року, але згодом його перенесли на 10 лютого. Отримати нові трамваї Дніпро планує до кінця поточного року, а експлуатуватимуть транспорт у Дніпрі та Кривому Розі.

Зазначимо, це вже друга спроба Дніпра закупити трамваї. Перший тендер не вдалося провести через нестачу учасників. Заявки на участь подавали ТОВ «Спільно українсько-німецьке підприємство «Електротранс» та ТОВ «БКМ-Україна», але компанії не допустили до аукціону через невідповідність умовам тендерної документації.

Позначки: , , , ,