Швейцарська компанія Stadler Bussnang AG оскаржила в Антимонопольний комітет України (АМКУ) рішення Дніпровської ОДА про недопуск її до торгів на постачання 18 низькопідлогових трисекційних трамваїв у Дніпро та Кривий Ріг за 1,2 млрд грн. Про це пише GMK Center, посилаючись на систему Prozorro.

«Скаржник повідомляє про порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі та просить, зокрема, зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та рішення про визначення переможця торгів», – йдеться у документі.

Відповідно до рішення АМКУ, скаргу буде розглянуто 31 січня.

Зазначимо, що до участі в торгах на поставку трамваїв, які мали відбутися 25 січня, допустили ТОВ «Татра-Південь», що випускає трамваї в Дніпрі на потужностях ВО «Південмаш», та ТОВ «Торговий дім «УКВЗ Україна», яке є дилером російського виробника трамваїв Усть-Катавського вагонобудівного заводу

Тендерну пропозицію швейцарської Stadler відхилили через невідповідність умовам тендерної документації. При цьому замовник зазначив, що компанія в обумовлений термін не усунула виявлені ним невідповідності.

Stadler у своїй скарзі надав пояснення щодо зазначених невідповідностей. За словами компанії, замовник порушив право «на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції».

Також, на думку Stadler, замовник застосував дискримінаційний підхід під час розгляду тендерних пропозицій, відхиливши заявку Stadler, але допустивши до торгів ТОВ «Татра-Південь». Тендерна пропозиція вищезазначеної компанії, за оцінкою заявника, також не відповідала умовам тендеру.

Stadler просить АМКУ зобов’язати Дніпровську ОДА скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та рішення про допуск до торгів ТОВ «Татра-Південь».

У листопаді 2021 року Дніпроперовська ОДА оголосила тендер на закупівлю 18 трамваїв загальною вартістю 1,2 млрд грн, які виділено з Дорожнього фонду. Аукціон з вибору постачальника призначили на 11 січня 2022 року, але згодом його перенесли на 10 лютого. Отримати нові трамваї Дніпро планує до кінця поточного року, а експлуатуватимуть транспорт у Дніпрі та Кривому Розі.

Зазначимо, це вже друга спроба Дніпра закупити трамваї. Перший тендер не вдалося провести через нестачу учасників. Заявки на участь подавали ТОВ «Спільно українсько-німецьке підприємство «Електротранс» та ТОВ «БКМ-Україна», але компанії не допустили до аукціону через невідповідність умовам тендерної документації.

Позначки: , , , , ,