На виділені 1, 2 млрд грн, за експертними оцінками, можна придбати близько 25-30 одиниць низькопольних трисекційних трамвайних вагонів.

Кабінет міністрів України направив 1,2 млрд грн субвенцій Дорожнього фонду держбюджету на закупівлю нових трамваїв для міст Дніпро і Кривий Ріг і затвердив відповідні Порядок та умови надання субвенції в поточному році, про це повідомляє CityTrans.

Ілюстративне фото

Згідно з постановою №607 від 9 червня 2021 року, кошти дорожнього фонду на закупівлю трамваїв направляються Міністерству інфраструктури для надання субвенції обласному бюджету Дніпропетровської області шляхом встановлення міністерству по спеціальному фонду держбюджету обсягу видатків розвитку (загальнодержавні видатки і кредитування) за новою бюджетною програмою.

Кабмін також доручив Мінінфраструктури забезпечити узгодження надання цієї субвенції з бюджетним комітетом Верховної Ради, Мінфіну – відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису держбюджету.

В даний час основу трамвайного парку Дніпра складають модернізовані трамваї “Татра”, також експлуатуються вагони виробництва “Татра-Юг” і близько 30 трамваїв КТМ, випущених в 90-х роках минулого століття (російського виробництва).

Кривий Ріг переважно експлуатує старі вагони КТМ5, а нові вагони (7 одиниць моделі К1 виробництва “Татра-Юг”) останній раз закуповувалися в 2007-2008 рр. Лінія швидкісного трамвая міста в основному експлуатує вагони випуску 80-х років.

За оцінкою експертів, за виділені кошти можна купити близько 25-30 одиниць низькопольних трисекційних трамвайних вагонів

Позначки: , , , , , , ,