Перша у Львові гумова берлінська подушка з’явилася на вулиці Інструментальній біля ліцею №81.

ГО “Зручне місто” показало облаштовану на проїжджій частині гумову берлінську подушку, що сповільнюватиме рух автомобілів поблизу львівської школи.

Во Львове на дороге установили первую «берлинскую» подушку

Нещодавно міська комісія з безпеки дорожнього руху підтримала звернення ГО “Зручне місто” щодо встановлення берлінської подушки на вулиці Лінкольна, 1-3, де авто збило двох дітей на переході. Тоді в районі стане на ще одну подушку більше.

Особливістю такого засобу заспокоєння руху є те, що легкові авто пригальмовують, а автобус бере її “між колеса” і не підстрибує. Так само не підстрибує двоколісний транспорт. Таким чином берлінська подушка значно краща за лежачих поліцейських“,- наголошують у повідомленні.

У 2017 році Львівська міськрада повідомляла, що на вулиці Голубця встановлена берлінська подушка, але не гумова. Підняття частини дорожнього полотна було зроблено за допомогою бруківки.

«Для заспокоєння руху використано новий для Львова технічний засіб – «берлінська подушка», який дуже ефективний в плані зниження швидкості. У той же час велосипедисти і візочки мають простір оминути цю подушку. Шість таких подушок встановлено вздовж тої частини вулиці, що ремонтується. У багатьох місцях зроблені розширення, щоб автівки могли там паркуватися, не перешкоджаючи рухові на дорозі», – зазначали тоді в ЛКП «Інститут просторового розвитку».

 

Довідка

Берлінська подушка (англ. speed cushion) — засіб зниження швидкості руху приватних авто. Складається з кількох штучних нерівностей, що розташовані посеред проїжджої частини з проміжками між ними. Ширина цих елементів є такою, що приватні авто змушені пригальмовувати і виїжджати на підвищення однією стороною. В той же час, спецтехніка та автобуси, що мають більш широку колісну базу просто пропускають цю нерівність між колесами, що не впливає на їхній рух. Також таку штучну нерівність без зупинки можуть об’їжджати двоколісні транспортні засоби.

Позначки: , ,