Концерн «Електрон» готується до випробовування модернізованого 10-метрового електробуса, який вже за 2 місяці має курсувати Львовом. Всього місто отримає 250 електробусів.

Фото: Тарас Бабенчук

За два місяці на вулиці Львова виїде перший зразок електробуса «Електрон», який концерн виготовляє на замовлення міста та приватних перевізників, повідомляє Тvoemisto.tv.

Голова правління ПАТ «Концерн Електрон» Юрій Бубес розповів, що новий електробус буде десятиметровим, низькопідлоговим і у середньому зможе проїхати 300 кілометрів на самозаряді.

«Він буде модернізований дизайнерськи, це буде новий електробус із потужностями, запасом ходу, комфортністю, надійсністю та безпекою. Робимо усе за планом. Випробування почнуть на початку наступного року, тільки тоді він буде допущений до лінії. Електробус у середньому зможе їхати 300 кілометрів на самозаряді», – повідомив Юрій Бубес.

Зараз на заводі працюють над виготовленням зразку, який вже за два місяці він виїде на обкатку у Львові. Юрій Бубес розповів, що зарядні станції будуть потрібні для електробусів не тільки у депо, але і на дальніх маршрутах.

Керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів повідомив, що електробуси у Львові їздитимуть на напрямках з не великим пасажиропотоком, де немає великої щільності забудови, оскільки вони не є великими.

Вартість одного 10-метрового електробуса вища, аніж тролейбуса з автономним ходом, і становить понад 200 тисяч євро.

Загалом «Електрон» має виготовити для Львова 250 електробусів.

Нагадаємо, що 10 вересня 2020 року у Львові підписали меморандум про закупівлю 250 електробусів. Їх впродовж трьох років має виготовити концерн «Електрон». Меморандум підписали міськрада, ЛКП «Львівелектротранс», ПрАТ «Концерн-Електрон» та концерн приватних перевізників «Екопастранс». Він передбачає, що впродовж наступних трьох років 200 електробусів закуплять приватні перевізники, а 50 – місто. ЛКП«Львівелектротранс» не знайшов постачальника 50-ти електробусів. Тендер на закупівлю транспорту, який оголосило підприємство напередодні виборів голови Львівської ОТГ, торік у жовтні, не відбувся, бо на нього не подалося достатньо учасників.

Нагадаємо, що єдиний в Україні 12-метровий електробус, виготовлений на заводі «Електрон», вже 6 років успішно перевозить львів’ян.

Позначки: , , , ,