ВТК може з’єднати 6 київських районів та щоденно перевозити близько 1,6 млн людей.

Громадська організація “Офіс Трансформації” розробила для Києва проєкт Велике Транспортне Коло (ВТК) – це трамвайний та частково автобусний маршрут, яким пропонується з’єднати шість районів столиці. Про це розповів голова ГО Максим Бахматов.
Мережа ВТК з’єднає 16 маршрутів та охопить шість київських районів: Троєщину, Дарницю, ПОХ, Солом’янку, Борщагівку та Нивки. За оцінкою Офісу Трансформації, пасажиропотік ВТК становитиме близько 1,6 млн людей щоденно.
Голова ГО “Офісу Трансформації” Максим Бахматов зазначає, що під час підготовки транспортного проєкту експерти докладно вивчили попит на 33 основних маршрутах міста Києва:
“Транспорт і трафік – глобальні проблеми для Києва. Середня швидкість руху автомобіля по місту сьогодні – 17 км/год і ми стрімко сповільнуємося. Кияни просто відмовляються від громадського транспорту. Його банально недостатньо. Сучасний комунальний транспорт не покриває більшості актуальних для Києва транспортних маршрутів”.
За підрахунками учасників проєкту, вартість будівництва ВТК становитиме близько 55 млрд грн та займе від 15 до 20 років.
“Це може здатися великими числами. Але це всього 3 мільярди з міського бюджету. Такі проєкти зазвичай фінансуються міжнародними фінансовими установами, а це ще й запобіжник корупції,” – підкреслює Бахматов. 
21 грудня відбудеться презентація проєкту ВТК для київських депутатів та активістів в UNIT.City, після чого проєкт буде переданий на розгляд КМДА.
Позначки: , , , ,