З жовтня в тестовому режимі на західному кордоні почне працювати сервіс електронної черги для вантажного автотранспорту.

Про це повідомляє у своєму Телеграм-каналі заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.

 

На першому етапі буде запустять пілотний проєкт на одному з пункту пропусків. У тестовому режимі працюватиме web-портал з можливістю запису у чергу з будь-якої точки виїзду.

 

Система передбачатиме інтеграцію з митними базами даних для попередньої пріоритизації вантажів. Система самостійно зможе управляти потоками вантажів у залежності від групи товарів згідно з даними попередньої митної декларації.

 

До кінця року презентують мобільний застосунок.

 

«Ми свідомі того, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить виключно від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим, попереду зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, по-друге призводить до додаткових витрат водіїв. Е-черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації», — пояснив Мустафа Найєм.

Проєкт реалізують у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Державною митною та прикордонною службами України і вже презентований перевізникам. Наразі йде збір зауважень та пропозицій з боку професійних об’єднань.