Національний банк прийняв рішення щодо збільшення з 1 липня 2022 р. страхових сум (максимального розміру виплат) за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів:

  • до 160 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 000 гривень);
  • до 320 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 000 гривень);
  • до 80 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення ДТП з використанням європротоколу (до змін ця сума становила 50 000 гривень).

«Зміни торкнуться 42 страховиків-членів МТСБУ та всіх українців, у яких укладені договори «автоцивілки», – зауважив заступник Голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

Як зауважує регулятор, збільшення страхових сум за договорами ОСЦПВ дозволить учасникам дорожнього руху отримати кращий рівень захисту їх фінансових інтересів. Особливо це актуально в умовах зростання цін на деталі та комплектуючі до автомобілів. Водночас вартість полісу для споживачів суттєво не зросте, запевняє НБУ.

 

«Підвищення страхових сум з ОСЦПВ стане кроком до більш справедливої та ефективної системи захисту прав постраждалих в ДТП. Випадків, коли розмір шкоди автівці більший, ніж чинна страхова сума за полісом ОСЦПВ, щорічно нараховувалось тисячами. Постраждалі в таких аваріях люди мають право на повне відшкодування. Зараз же їм доводиться вимагати компенсації витрат на ремонт понад страхову суму від винуватця ДТП, і часто це потребує тривалого судового розгляду, що особливо складно реалізувати за умов воєнного стану», – прокоментував генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Крім того, з 1 липня 2022 р. інформація про укладені електронні договори “Зелена картка” включатиметься до єдиної централізованої бази даних. Це дасть змогу користувачам отримати вичерпну інформацію щодо всіх видів укладених договорів страхування та захистить їх від можливих шахрайських дій, пов’язаних із маніпулюванням неповними даними.