Від неділі, 24 липня, в Україні діють нові правила отримання водійського посвідчення. Зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів.

Про це повідомляє МВС України.

 

Відтепер охочим отримати водійське, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. А уже зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом.

 

«Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху», – додають в МВС.

 

На теоретичному курсі навчання людині треба опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги.  Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС.

 

 

Потім — теоретичний іспит у територіальному сервісному центрі МВС (крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE). Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Той, хто успішно склав теоретичний іспит МВС має рік на те, аби пройти практичний курс навчання. Якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку..

 

Зміни також передбачають обов’язкове складання практичного іспиту в автошколі. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років. А потім треба здати ще один практичний іспит у сервісному центрі МВС. Після його проходження видають посвідчення водія.

 

Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

 

Ті водії, які почали підготовку в автошколах або курс підвищення кваліфікації до 24 липня, будуть продовжувати навчання відповідно до старих норм.