Уряд вважає, що зовнішня реклама відвертає увагу водіїв, що може призвести до ДТП.

Кабінет міністрів вніс до Верховної ради законопроект щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування. Ним пропонується заборонити розміщення рекламоносіїв вздовж доріг. Про це йдеться у проекті закону №7696.

 

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що розміщення рекламних щитів у межах смуги відведення доріг, особливо на основних під’їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного навантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшення часу його реакції під час керування автомобілем.

 

Крім того, зовнішня реклама в смузі відведення доріг відволікає водіїв на кілька секунд, що може спричинити ДТП.

 

«Зовнішня реклама, незалежно від бажання водія, відволікає на кілька секунд його увагу від дорожньої обстановки та технічних засобів організації дорожнього руху, що може спричинити дорожньо-транспортну пригоду», – пояснюють автори законопроекту.

Проектом закону також пропонується врегулювати питання плати за використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання для влаштування заїзду/виїзду, перехідно-швидкісних смуг до об’єкта дорожнього сервісу або на перехрещення смуги відведення автомобільних доріг загального користування інженерними комунікаціями та мережами.