Залізниці Естонії (Eesti Raudtee) обрали консорціум дочірніх підприємств компанії GRK – естонської GRK Eesti та фінської GRK Suomi як виконавець проекту електрифікації ділянки Аегвійду – Тапа – Тарту завдовжки близько 150 км. Вартість проекту оцінюється приблизно в 79 млн. євро. Роботи планується розпочати у лютому 2023 р. після підписання контракту та завершити до 1 грудня 2024 р.

 

Це перший етап масштабної електрифікації залізничної мережі країни. З її загальної протяжності 1200 км на даний час електрифіковано лише підходи до Таллінна. Державна програма «зеленого переходу» передбачає відмову від тепловозної тяги та переведення на електротягу основної частини мережі Eesti Raudtee до кінця 2028 року.

 

За умовами контракту підрядник має розробити проектну документацію, побудувати контактну мережу та тягові підстанції. Крім того, на нього покладається технічне обслуговування та ремонт пристроїв протягом 5 років з моменту введення в експлуатацію (2025 – 2030 рр.) з можливістю продовження ще на чотири п’ятирічні терміни. Це новація для Естонії, оскільки раніше передача обслуговування об’єктів залізничної інфраструктури на аутсорсинг не практикувалася. GRK забезпечить цілодобове функціонування аварійних бригад, проведення періодичних оглядів та регламентного технічного обслуговування.

 

Ділянка буде електрифікована за системою 2×25 кВ. У зв’язку з високою інтенсивністю пасажирського та вантажного руху буде потрібна організація будівельних робіт, що забезпечує мінімальні затримки поїздів. Про це повідомляє CityTrans

 

Позначки: , , , ,