Для перевезення лежачих хворих переобладнають звичайний муніципальний транспорт, повідомляють у Запорізькій міський раді. Переобладнання звичайного автобуса на евакуаційний пройде в найкоротші терміни, через 4-5 днів він буде готовий.

В автобусі приберуть усі крісла для сидіння та облаштують місця для пацієнтів. Також встановлять обладнання, що дозволить підтримувати стан хворих у дорозі. Заплановано доправляти автобусом пацієнтів одразу у лікарні.

Цей проєкт реалізується спільно з міською владою, автобуси надало підприємство “Запоріжелектротранс”. Як вважають медики, досвід евакуації людей з блокадного Маріуполя доводить, що транспорт для лежачих пацієнтів вкрай необхідний.

 

«Ми проведемо цим автобусом кілька евакуацій, врахуємо недоліки і, я думаю, будемо розширяти цей напрямок. В евакуаційному автобусі буде 10-15 лежачих місць, відповідно апаратура для підтримки пацієнтів, в тому числі кілька для критичних, з повністю замкнутим циклом, з забезпеченням вентиляції легень тощо. Війна – це не на один день, ми маємо бути готові до тривалих бойових дій, тому реалізуємо зараз цей проєкт. Потім передамо ці напрацювання для реалізації в інших містах», – розповів начальник Запорізького військового госпіталю Віктор Писанко.