У межах міжнародної конференції Road to Recovery представники Європарламенту, уряду Словацької Республіки та України обговорювали можливість будівництва євроколії у Закарпатській області.

 

Обговорювалось прокладання євроколії від Чопу до Ужгорода і далі до Словаччини.

 

Секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян представив пропозиції до плану Recovery щодо можливостей прямого залізничного сполучення між Ужгородом та словацькими сусідами.

 

«Пропоную вашій увазі ідею для подальшого її обговорення на вищому міждержавному рівні. Вона може бути корисною для України, Словаччини та інших європейських країн у разі її реалізації. Йдеться про можливості стикування української та європейської залізниць на території Закарпатської області. Можна прокласти відрізок вузькоколійки від міста Чоп до Ужгорода (майже 20 км), а тоді 15 км — до Матовське (Словаччина)», наголосив Арсен Мелкумян.

За його словами, завдяки реалізації пропозиції Україна зможе оптимізувати пасажирські перевезення завдяки прямому залізничному сполученню — відповідно зменшиться навантаження на українсько-словацькому кордоні. Крім того, Словаччина та інші країни зможуть отримувати вантажі з Румунії, зокрема з порту, набагато коротшим шляхом, ніж зараз. Також «розвантажаться» автомобільні перевезення загалом по Україні та Словаччині, а гуманітарна допомога, яку Україні надає європейська спільнота, зможе надходити прямим залізничним сполученням.

 

Про це інформує CityTrans з посиланням на REUA

 

Позначки: , ,