У польському місті вже існує 27 кілометрів зелених трамвайних шляхів, пише Хмарочос.

У центрі Варшави облаштують понад тисячу метрів зелених трамвайних колій без попередньої реконструкції шляхів. Наразі у місті засадили рослинами 27 кілометрів рейок.

 

 

Колії засадять різними видами очитку (рід трав’янистих сукулентів). Рослини висадять у спеціальний субстрат, залишивши простір для зберігання води.

 

У місті відмовляються від трави, яка потребує поливу, на користь очитку. Ця багаторічна рослина не потребує особливого догляду, зокрема, її не потрібно косити, що заощаджує витрати на обслуговування. Для догляду за очитком потрібна періодична перевірка, полив у періоди тривалої посухи та внесення добрив.

 

На маршрутах у центрі вперше використовуватиметься нова технологія, яка не потребує повної перебудови шляхів.

 

 

Озеленення колій виконує такі функції: охолодження (рослинність між рейками знижує температуру на 50%), відведення зливових вод, поглинання шуму та вібрацій, зменшення забруднення навколишнього середовища, збереження біорізноманіття, покращення мікроклімату. Зелені трамвайні колії позитивно впливають на комфорт мешканців при поїздках на роботу та підвищують якість життя у місті.

 

Плани щодо розвитку трамвайної мережі Варшави, які будуть здійснені протягом найближчих двох років, включають багато зелених рішень. Наприклад, у місті висадять дерева вздовж колій, а також біля зупинок, щоб створити затінок для пасажирів.

 

 

У 2019 Мінрегіон розглядав необхідність влаштування в українських містах зелених зон на трамвайних коліях. Такі зміни пропонувалося внести у ДБН щодо вулиць і доріг, але до цього так і не дійшло.

 

Фото: sempergreen