У Португалії оприлюднили національний план розвитку залізниць, що передбачає реалізацію програми будівництва високошвидкісної залізниці, яка до 2050 року могла б пов’язати 10 найбільших міст країни, а також створити нові можливості для поїздок до Іспанії.

 

 

 

 

Вже ведуться роботи з будівництва нової лінії Евора-Елваш, яка у перспективі увійде до складу нової мережі між Лісабоном та Мадридом.

Планується розпочати перший етап будівництва лінії Порту – Віго, включаючи ділянки Брага – Віго та в аеропорт Порту.

Проект розвитку високошвидкісного руху включає також будівництво лінії Авейру – Візеу – Гуарда – Вілар-Формозу, в результаті чого буде досягнута мета охопити мережею 10 великих міст Португалії.

Лінія забезпечить вихід до іспанського кордону, що дозволить, поряд із завершенням інфраструктурних робіт в Іспанії, скоротити час у дорозі від Лісабона та Порту до Мадриду до 3 год.

В даний час проводяться проектні дослідження для лінії від Лісабона в регіон Алгаврі. Розглядаються два варіанти: модернізація існуючої лінії зі скороченням часу в дорозі приблизно на 30 хв або будівництво нової лінії зі станціями Евора, Бежа та Фару, що дозволить добиратися з Лісабона до Фару менш як за 2 год.

Пропонується також збудувати третій міст через річку Тахо в Лісабоні, що скоротить час поїздки з Лісабона до регіонів Алентежу та Алгарве на 30 хв.

Розвиток мережі залізниць у Португалії, за прогнозами, збільшить частку залізничних пасажирських перевезень у країні з 4,6 до 20%, вантажних – з 13 до 40%

 

 

 

 

Про це пише CityTrans з посиланням на Portugal News

Позначки: , , ,