У Харкові встановили першу зупинку громадського транспорту, яка слугуватиме укриттям від обстрілів російських військових.

Зупинка-укриття це залізобетонна конструкція, де можна перечекати артобстріл або повітряну тривогу.

 

Мер Харкова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону повідомив, що зупинка оснащена прямим зв’язком з диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть побачити громадський транспорт, що під’їжджає. Також в укритті буде близько 100 кг піску для гасіння займань.

 

В укритті можуть розміститися близько 30 людей. Однак воно має модульну конструкцію, тому залежно від району та пасажиропотоку розміри укриття можуть змінюватися.

 

«Ми мали жахливі випадки, коли люди гинули на зупинках, чекаючи на громадський транспорт, були поранені. І тоді я пообіцяв, що ми зробимо таку зупинку, яка буде більш-менш безпечною. Зрозуміло, що від прямого влучення важкими ракетами вона не врятує чи врятує лише частково. Але вона зможе захистити від уламків РСЗВ, а значить – врятувати життя та здоров’я людей», – наголосив Ігор Терехов.

Для встановлення перших безпечних зупинок у Харкові визначили 25 локацій, на яких на транспорт чекає найбільша кількість людей.