Міністерство інфраструктури України преставило перші результати роботи оновленого пункту пропуску «Краківець – Корчова».

За місяць роботи оновленого пункту пропуску «Краківець – Корчова» на кордоні України та Польщі середня добова кількість вантажівок, які виїхали з України, зросла на 51% – до 423 вантажівок.

 

Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Відкритий кордон», в рамках якого на пункті було збільшено кількість смуг для вантажівок з 4-ти до 10-ти та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.

 

«Проєкт «Відкритий кордон» – це не тільки про стратегічний розвиток логістики на європейському напрямку, але й один із проєктів «виживання» для нашої економіки. В умовах блокади морських портів нарощування пропускних спроможностей автомобільних пунктів пропуску дозволяє підтримувати українських експортерів та покращувати продовольчу ситуацію в світі», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що реалізація пілотного проєкту на пункті «Краківець – Корчова» дозволила збільшити середньодобову кількість пропущених в Польщу вантажівок на 51% та скоротити черги на кордонах.

 

За словами Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України, найближчим часом міністерство планує масштабувати «Відкритий кордон» на інші пункти пропуску. Серед пріоритетів – найбільш завантажений пункт на українсько-польському кордоні «Ягодин – Дорогуськ».