Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що найближчим часом буде впроваджено полегшену процедуру швидкого розмитнення автомобілів через «Дію» і скасуване їх нульове розмитнення.

«Що стосується податків на автомобільний транспорт, то ця норма в проєкті закону відстрочена до 1.07, але до цього часу буде впроваджено полегшену процедуру швидкого розмитнення автомобілів через “Дію”», — розповів Шмигаль.

За його словами, всі українці зможуть розмитнити автомобілі на під’їзді до митного контролю з автоматичною реєстрацією та надходженням документів і номерів додому, або з можливістю забрати у визначений час у Центрах реєстрації чи Центрах надання адміністративних послуг.

 

Водночас очільник уряду наголосив, що стратегія держави в автотранспорті спрямована на електромобілі та гібридні автомобілі.

 

Прем’єр також повідомив, що Кабмін уже передав на розгляд Верховної Ради законопроект щодо повернення до оподаткування імпорту.

 

Він зазначив, що на сьогодні уряд працює над наступним етапом, а саме підписанням Україною конвенції про входження до спільного митного транзитного простору, який значно полегшить контроль, митне та прикордонне оформлення, та зробить кордони відкритішими.

 

«Також підписали з паном прем’єр-міністром спільну заяву, створили відповідну робочу групу і просимо про створення дзеркальної робочої групи з польського боку. Сподіваюся, що найближчого місяця матимемо результат», – додав він.