Протягом доби виїзд з України матимуть змогу оформити 50 автобусів замість 34, а кількість автобусів, що в’їжджають збільшиться орієнтовно на 7%.

В «Укравтодорі» повідомили, що в рамках проєкту «Відкритий кордон» завершено будівництво додаткового майданчика для пасажирських автобусів на пункті пропуску «Краковець – Корчова».

 

Модернізація пункту пропуску стартувала близько 30 днів тому.

 

Уже збільшено кількість смуг для вантажівок з 4 до 10 та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.

 

«Сьогодні ж, завершено будівництво майданчика для додаткового автобусного термінала, що дозволить збільшити пропускну здатність МПП. Так, протягом доби виїзд з України матимуть змогу оформити 50 автобусів замість 34, а кількість автобусів, що в’їжджають збільшиться орієнтовно на 7%», – повідомляє прес-центр Укравтодору.

Окрім того, за домовленістю сторін збільшено кількість працівників прикордонної та митної служб на оновленому пункті пропуску. У якості швидкого та ефективного рішення наші партнери із польської сторони також надали спеціальні контейнерні модулі, які дозволили невідкладно запустити роботу.

 

«Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні України. В результаті маємо швидке і системне покращення як вантажних, так і пасажирських перевезень у напрямку Україна – ЄС. Ініціативу, нагадаємо, започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди. Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону», – зазначає Державне агентство автомобільних доріг України.

У цілому графік реалізації організаційних системних рішень у рамках проєкту “Відкритий кордон” у термін до вересня-листопада 2022 року передбачає: підписання міждержавної угоди з Польщею щодо здійснення спільного митного контролю; впровадження електронної інформаційної системи в пункті пропуску; внесення змін до Митного кодексу України (щодо необхідності паралельного використання загальної декларації прибуття та попередніх повідомлень, попередніх декларацій); передачу інфраструктури пункту пропуску “Краковець – Корчова” на баланс єдиного балансоутримувача.