Трамвай українського виробництва має переваги перед конкурентами, стверджує розробник.

Корпорація “Еталон” збудувала перший зразок трамвая власної розробки ТР 3100 на базі капітально відремонтованого чеського трамвая Татра Т3 – на базі колісних візків Татра і заміною кузова на новий. У 2021 році компанія планує вивести свій трамвай на ринок, про на прес-конференції в Києві розповів генеральний директор Чернігівського автозаводу Андрій Савченко, повідомляє Інтерфакс-Україна

“Перший зразок вже випущений, він має переваги перед конкурентами, може пропонуватися в кількох варіантах. З урахуванням того, що 14 українських міст мають трамвайні лінії, а зношеність рухомого складу більше 90%, сподіваємося, що проект буде вдалим. На початку 2021 року проведемо остаточні випробування, і вже ведемо переговори про покупку з трамвайними депо “, – сказав Савченко.

img-1288-768x512

Модель пропонується у трьох варіантах: з виготовленням нового кузова з сучасним оснащенням і капремонтом візків; з новим кузовом, оснащенням і придбанням нових візків; з виготовленням тільки кузова з різним ступенем оснащеності.

Трамвай довжиною 15,8 м повною масою 32 т, має ділянку низької підлоги (посередині салону) з можливістю заїзду для інвалідних колясок. Тяговий привід – компанії “Інформбізнес” (Молдова) з можливістю відключення однієї з візків.

img-20201223-211843-768x430

Привід забезпечує функції “антиюз”, рекуперації і електродинамічного гальмування, і в порівнянні з класичним приводом Татра Т3 дозволяє економити до 40% електроенергії.

Вагон має четверо дверей. Передбачена функція відкривання дверей при повній зупинці трамвая пасажирами з зовнішньої і з внутрішньої сторін, що, зокрема, мінімізує втрати обігріву салону. У базовій комплектації передбачено кондиціонування водійського місця.

Ціну трамвая Андрій Савченко не озвучив, але зазначив, що покупка подібного вагона обійдеться в три рази дешевше, ніж нового.

0f3a9b44b3d09dadedbfbb921ac5d1c4

Позначки: , ,