На Чернігівщині відкрили рух двома відбудованими мостами через річку Білоус та річку Жовідь.

Через річку Білоус відкрили рух капітально відновленим мостом на дорозі державного значення М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі.

 

 

Це один з мостів, що забезпечує транспортний зв’язок Чернігова з Києвом по об’їзній обласного центру. Зокрема, це основній маршрут для руху вантажного транспорту.

 

Через річку Жовідь відкрили рух металевим модульним мостом на трасі Р-69 Київ — Вишгород — Десна — Чернігів, переданий Чернігівщині від французької гуманітарної місії.

 

 

Рік тому, в ніч на 23 березня, ворог скинув авіабомбу на міст через Десну під Черніговом. Це було єдине на той момент автомобільне сполучення з лівим берегом в напрямку Києва. Вибух зруйнував 2 прогони мосту на трасі М-01. Чернігів перетворився на острів.

 

Після деокупації області автомобільне сполучення Чернігова з Києвом Агентство відновлення забезпечило дорогою Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів за допомогою тимчасових переправ. У грудні Агентство отримало від Франції в якості гуманітарної допомоги 3 металеві модульні мости для встановлення на критично важливих маршрутах, серед яких Р-69.

 

Роботи з монтажу 2 мостів на дорозі Р-69 завершили у лютому. На початку березня провели випробування штучних споруд перед введенням в експлуатацію. Наразі запрацював другий міст. Третій буде змонтовано незабаром, щойно спаде рівень води у річці.

 

Відновлення повноцінного руху мостами на дорозі Р-69 та М-01 у комплексі дозволяє налагодити якісне сполучення між Черніговом та громадами на протилежному боці Десни та між Черніговом та Києвом. Для області, де в результаті російської агресії було зруйновано 27 штучних споруд, це суттєво пришвидшить пасажирські перевезення, збільшить вантажообіг та допоможе повернути нормальне життя жителям Чернігівщини.

 

Про це інформує CityTrans з посиланням на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

 

Позначки: , , ,