Наприкінці липня набув чинності Регламент користування українськими національними посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом в країнах ЄС.

Регламент встановлює спеціальні правила щодо прострочених, втрачених чи викрадених українських посвідчень водія.

 

Отже, від кінця липня у таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія — можна:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки);
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів — достатньо проведення країною ЄС перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.

«Наприклад, людина виїхала під час війни до Польщі та отримала тимчасовий захист. Наразі  в неї закінчився термін дії посвідчення водія, яке було видано вперше. Таке посвідчення є дійсним протягом 2 років і потім підлягає обміну. В Україні на час дії воєнного стану такі протерміновані посвідчення водія вважаються дійсними. Відтепер на території країн-членів ЄС такі посвідчення водія теж вважаються дійсними. Не треба витрачати свій час отримання польського посвідчення водія або їхати до України задля обміну», – йдеться на сайті МВС України.

Але якщо термін дії посвідчення водія виданого в Україні закінчився до початку 2022 року, то його все ж таки потрібно обміняти. Оскільки до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну людина мала можливість подбати про належне становище своїх документів.

 

«Інший приклад. Людина виїхала поїздом до Угорщини і мала з собою українське посвідчення водія старого зразка — оформлене лише кирилицею і без вказівки терміну дії. Особа отримала тимчасовий захист та бажає керувати транспортним засобом в Угорщині. З липня відповідно до нового Регламенту він може користуватися в ЄС посвідченням, оформленим лише кирилицею. Більше немає вимоги мати з собою засвідчений переклад або додаток у формі книжечки – міжнародне посвідчення водія. Достатньо мати документ, що засвідчує особу», – резюмували в МВС.