У рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» місто Луцьк отримає 17 сучасних тролейбусів до кінця лютого

Місто Луцьк отримає до кінця лютого 2022 року ще 17 нових тролейбусів у рамках реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проєкту «Міський громадський транспорт України». Загалом у рамках даного Проєкту місто Луцьк придбало 29 сучасних тролейбусів, – повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

У грудні 2021 року в рамках Проєкту комунальне підприємство Сумської міської ради «Електроавтотранс» отримало  від ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» 10 нових сучасних тролейбусів «Богдан Т70117». На при кінці 2021 року  Мінфін здійснив оплату за поставлені місту тролейбуси. Загалом за 2021 рік місто Суми вже отримало 19 сучасних тролейбусів, – додав Олександр Кава.

Проєкт «Міський громадський транспорт України» реалізується  Міністерством інфраструктури спільно з Міністерством фінансів, міськими радами та комунальними підприємствами та передбачає реалізацію заходів з оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

Кредит ЄІБ для реалізації Проекту – 200 млн євро; залучається на строк до 22 років, із 5-ти річним пільговим періодом, відсоткова ставка – до 2 % річних.

У рамках Проєкту планується впровадження підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України: Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську.

 «Реалізація Проєкту «Міський громадський транспорт України» дає можливість містам не тільки оновити свій громадський транспорт та розширити мережу громадського транспорту, а також це дозволить зменшити кількість заторів і заощаджувати час наших громадян, а це, як відомо, найцінніший та невідновлювальний ресурс. Приємно, що місцева влада надає перевагу екологічно чистим видам транспорту та дбає таким чином про навколишнє середовище, зменшення викидів СО2 та комфорт в своєму місті», – зазначив Олександр Кава.

Довідково:

На даний час здійснюються внутрішньодержавні процедури щодо набуття чинності Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Міський громадський транспорт України ІІ), яка була підписана 09.12.2020 № FI № 90.604. Ця угода наддасть можливість отримати кредит від Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн євро (загальна вартість проекту – 404,5 млн євро). Це відкриє можливість для українських міст покращити транспортну систему та залучити кредитні кошти на вирішення проблем громадського транспорту.

Позначки: , , ,