Німецький концерн Siemens йде з російського ринку. Про це 12 травня повідомила сама компанія.

Після початку війни Siemens призупинила весь новий бізнес і міжнародні поставки до росії та білорусі. Комплексні міжнародні санкції, а також поточні та потенційні контрзаходи впливають на бізнес-діяльність компанії в росії, зокрема на залізничне обслуговування та ремонт.

 

«Ми засуджуємо війну в Україні і вирішили провести впорядкований процес, щоб згорнути нашу промислову діяльність у Росії. Це було нелегке рішення, враховуючи наш обов’язок піклуватися про наших співробітників і давні стосунки з клієнтами на ринку, де ми працюємо вже майже 170 років. Ми оцінюємо вплив на наших людей і будемо продовжувати підтримувати їх у міру своїх можливостей. У той же час ми надаємо гуманітарну допомогу нашим колегам і народу України та підтримуємо міжнародне співтовариство у закликах до миру», – сказав президент і генеральний директор Siemens AG Роланд Буш.

Siemens здійснює операції у сфері автоматизації і цифровизации для промисловості, інтелектуальної інфраструктури, транспорту, розподілених енергосистем.

 

В рф представлені дві окремі компанії концерну Siemens AG – Siemens Energy і Siemens.

 

Siemens Energy є одним з основних постачальників енергообладнання. Компанії, зокрема, належить «Сіменс трансформатори» та 65% у СП із «Силовими машинами» – «Сіменс технології газових турбін» (СТГТ). Також Siemens Gamesa, що входить до Siemens Energy, є партнером «Енел Росія» в реалізації проектів у відновлюваній енергетиці в рф.

 

Siemens та група «Сінара» спільно володіють ТОВ «Уральські локомотиви», яке серійно випускає вантажні магістральні електровози постійного струму з колекторним тяговим приводом 2ЕС6 «Сінара» та з асинхронним 2ЕС10 «Граніт», а також електрички “Ластівка” і магістральні електровози змінного струму 2ЕС7.