Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури:

«Розпорядженням Кабінету Міністрів за поданням Наглядової Ради головою правління АТ «Укрзалізниця» призначений Євген Лященко строком на 2 роки»

 

«До цього Євген Лященко займав посаду члена правління залізниці і відповідав за фінансовий блок питань у компанії. Зазначу, що за останній рік, рік повномасштабного російського вторгнення, за безпосередньої участі Євгена Лященка було запроваджено низку фактично революційних змін на УЗ.

 

Перш за все це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень.

 

Також важливим здобутком стало перенесення виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму 895 мільйонів доларів. Зокрема, ці та кілька інших управлінських рішень допомогли зберегти фінансову стабільність Укрзалізниці впродовж останніх двох років. У практичному полі це означає підтримку обороноздатності та економіки воюючої держави. І що не менш важливо – стабільна виплата заробітних плат працівникам залізниці.

 

 

Зараз перед Євгеном Лященком, як перед керівником АТ «Укрзалізниця», поставлені три ключові задачі. Перша – продовження реформи УЗ, а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності. Друга – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо. Третя – вихід компанії на беззбитковість. Тут вже ухвалений План необхідних заходів та є воля на виконання.

 

Вітаю рішення Уряду та Наглядової ради про призначення і бажаю Євгену Лященку успішно впоратися з усіма викликами.

 

Також сьогодні народні депутати проголосували «за» призначення Олександра Камишіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості України. Це добра новина і я впевнений, що ефективний і швидкий розвиток цього напряму наближатиме нашу спільну перемогу».

 

Про це інформує CityTrans з посиланням на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

 

Позначки: ,