Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк ЄС та Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України підписали грантову угоду про виділення понад 50 млн євро. Агентство відновлення використає грантові кошти для закупівлі тимчасових мостів, які підвищать мобільність населення України.

 

Ці мости допоможуть Україні подолати проблеми, які виникли внаслідок російських атак, зокрема із поліпшенням доступу українців до базових послуг та необхідної допомоги.

 

ЄІБ надасть Україні грантові кошти ЄС, доступні в межах Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP), які до війни передбачалися для підтримки впровадження кредитної угоди ЄІБ щодо транспортного сполучення в Україні.

 

Цей грант доповнює пакети Екстрених заходів солідарності від ЄІБ, підготовлених у співпраці з Європейською комісією як терміновий захід для підтримки України. Ці заходи передбачають виділення Україні 2,3 млрд євро екстреної допомоги, з яких 1,7 млрд євро вже було виплачено у 2022 році на потреби критичної інфраструктури для забезпечення життєдіяльності країни.

 

«Зруйновані дороги та мости можуть коштувати життя у воєнний час: не встигне доїхати швидка, рятувальники чи ремонтна бригада. Ми цінуємо, що ЄІБ та партнери з ЄС готові підтримати нас у відновленні мостів. У пріоритеті – облаштування переправ на тих ділянках доріг, від яких критично залежить гуманітарна ситуація в регіонах. Тимчасові мости, придбані за грантові кошти ЄС, допоможуть відновити доступ українців до життєво важливої гуманітарної, медичної допомоги, базових державних послуг», – зазначив Мустафа Найєм, голова Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України.

 

Про це інформує CityTrans з посиланням на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

 

Позначки: , , ,