Досліджуватимуть можливості розширення мережі міського електротранспорту в Україні, сформують стратегію розвитку зарядних мереж України, а також проаналізують потенційну роль України у ланцюжку створення акумуляторів в Європі.

Представниками Світового банку, на чолі з керівником програм інфраструктури та сталого розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні – Бахером Ель-Хіфнаві, ініціюють проведення комплексного дослідження розвитку інфраструктури електричного громадського  транспорту в Україні. Експерти, яких залучить Світовий банк, проведуть ретельне дослідження та аналіз з метою виявлення реальних потреб ринку.

У зустрічі також взяли участь генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Фарід Сафаров, директор Команди підтримки реформ Мініфраструктури Ірина Кошель та експерти RST Євген Катков та Марина Китіна.

 “Нами проведена велика робота щодо законодавчих змін, направлених на створення умов для розвитку електротранспорту в Україні. Це надзвичайно важливий напрямок, оскільки йдеться перш за все про підвищення рівня екологічності громадського транспорту, а також перехід від користування маршрутками до  комфортабельних електробусів, що значно підвищить якість життя мешканців українських міст” – зазначив Владислав Криклій.

Дослідження буде складатися з трьох основних компонентів.

1. Аналіз можливостей розширення мережі міського електротранспорту в Україні. А саме,  розробці інструментів для прийняття рішень при виборі альтернативних варіантів електрифікованих автобусів для українських міст, оцінці мережі електрозарядних станцій з метою залучення додаткових інвестицій, огляду ринку лізингу в Україні та вивчення потенційних бізнес-моделей.

2. Аналіз зарядних мереж, які вже функціонують в Україні, а також вивчення міжнародних прикладів ринкових моделей та формування стратегії для нашої країни.

3. Дослідження і аналіз потенційної ролі України у ланцюжку створення акумуляторів в Європі.

Координацією зазначеного проєкту, який має бути реалізований наприкінці червня 2021 року, опікуватиметься Директорат цифрової інфраструктури на транспорті та Команда підтримки реформ Міністерства інфраструктури України.  Фінансування  здійснюється Трастовим фондом мобільності та логістики.

 

Позначки: , , , ,