Уряд планує врегулювати рух персонального електротранспорту
Пропонований порядок користування персональним електротранспортом носить рекомендаційний характер та не містить згадки про правові наслідки за недотримання вказаних обов’язків та вимог.
Робоча група з врегулювання персонального електротранспорту при Міністерстві інфраструктури України затвердила Тимчасовий порядок користування персональним електротранспортом, який дає визначення такому транспорту та визначає обов’язки користувачів, повідомляє Економічна правда, посилаючись на відповідний порядок, який є у розпорядженні редакції.
Так, персональний електротранспорт є таким, якщо він обладнаний електродвигуном, одним, двома чи трьома колесами, не обладнаний сидінням і призначений для руху однієї особи.
Його маса повинна становити до 20 кг, а потужність двигуна – до 1 кВт. Водночас, незрозуміло, як регулюватимуться транспортні засоби понад ці норми. Наприклад, на українському ринку представлені електросамокати вагою до 40 кг та потужністю понад 2 кВт.
Водночас зазначається, що електротранспорт не підлягає обов’язковій державній реєстрації за умови, якщо його характеристики відповідають визначенню.
В обов’язках користувачів електротранспорту на дорогах є також зобов’язання не перевищувати максимально допустиму масу, встановлену для переміщень на такому транспорті.
Йдеться, крім того, про доволі звичні речі: дотримуватися всіх чинних законів і Правил дорожнього руху, не використовувати такий транспорту під впливом алкоголю, наркотичних засобів тощо.
Також забороняється пересуватися проти напрямку руху, перевозити пасажирів, використовувати мобільні телефони та інші пристрої, їздити на несправному транспорті.
Під час руху по тротуару користувач зобов’язаний не створювати перешкод для руху пішоходів та надавати їм перевагу у русі.
Залишати електротранспорт можна у місцях, дозволених для паркування велосипедів, якщо для пішоходів залишається понад 2 м для проходу. В інших місцях – якщо це не створює перешкод для інших учасників дорожнього руху.
Заборонено ж залишати електротранспорт на автомобільних парковках, на проїзній частині, під мостами, у парках, на території історичних пам’яток тощо.
Водночас порядок не містить згадки про правові наслідки за недотримання вказаних обов’язків та вимог.
Нагадаємо,нещодавно Львівська міська рада проголосували за локальні правила користування засобами мікромобільності, які вводять певні обмеження для електросамокатів у Львові.
Київська міська державна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з операторами послуг прокату електросамокатів Києва, згідно з яким оператори беруть на себе певні зобов’язання та приймають правила користування самокатами у місті.
Варто зауважити, що торік Верховна Рада України підготувала та затвердила у першому читанні законопроєкт №3023, що врегулював би пересування персонального легкого транспорту, велосипедистів та пішоходів, а також передбачає адміністративну відповідальність за порушення. Однак до другого читання цей закон так і не дійшов, а його співавтори досі дискутують, чи дозволяти самокатам пересуватися тротуарами.